Wyjątkowo w jednym czasie prezentujemy aż dwie wystawy czasowe

  • Muzeum Regionalne w Szczecinku

"Projekt Elfenbusch" to pierwsza zorganizowana w Muzeum Regionalnym w Szczecinku wystawa, będąca jednocześnie działaniem w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". Autorem i pomysłodawcą tego projektu jest Mariusz Kwiring, uczeń I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Mariusz, mieszkaniec niewielkiego Iwina jest miłośnikiem lokalnej historii i w formie wystawy chce dzielić się swoją pasją ze Zwiedzającymi. Prezentację wystawy poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania i kwerendy w domach Mieszkańców Iwina. Przy merytorycznym wsparciu ze strony szczecineckich Muzealników, młody badacz loklanych dziejów zebrał kilkanaście obiektów które składają się na tą ekspozycje. Przezentowane są zdjęcia, dokumenty, plany, sprzęt codziennego użytku oraz pamiątki obrazujące życie w przedwojennym Elfenbusch i powojennym Iwinie.

W tym samym czasie w salach wystaw czasowych można oglądać zupełnie inną wystawę. "Ta nasza młodość" to zdjęcia z przełomu lat 70.i 80. obrazujące życie szkolne w I LO im. Ks. Elżbiety. Autorem wszystkich fotografii jest Kajetan Wlazło. Kolekcja w niebanalny sposób pokazuje jak swe młode lata spędzali ówcześni uczniowie. Są zarówno zdjęcia z wydarzeń oficjalnych jak i emocje zarejestrowane na światłoczułej kliszy w przeróznych szkolnych sytuacjach. Całość uzupełnia filmowa relacja z "Elżbietanek" z 1979 roku. Autorem tego materiału, zarejestrowanego na amatorskiej taśmie 8mm jest rówież Kajetan Wlazło. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, prezentujemy tylko część bogatej kolekcji jaką do dyspozycji przekazał nam autor. Całość to ponad 2 tys fotografii i szczerze przyznajemy że wybór obiektów stanowił spore wyzwanie. Zapraszamy do szczegułowego zapoznania sie z obiema wystawami.

W obu przypadkach czas prezentacji jest bardzo ograniczony. "Projekt Elfenbusch" będzie pokazywany do 17.05 a "Ta nasza Młodość" do 12.05. 

 

Aktualności
Spotkanie autorskie 05 - 06 -2024
Spotkanie autorskie

Już w najbliższy czwartek w naszym muzeum kolejne ciekawe wydarzenie. Tym razem wraz z Samorządową Agencja Promocji i Kultury zapraszamy na spotkanie z Sebastianem Lewczukiem.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zawsze aktualne informacje najszybciej znajdziesz je na Facebooku
Śledź nasz porofil
Facebook