wystawa "W sercu Afryki"

Dogonowie zamieszkujący Republikę Mali to społeczność szacowana obecnie na 400-500 tysięcy. W kilkunastomilionwej Repubice stanowią mniejszość ale ich wierzenia, kultura, architektura i niebywała wiedza kosmologiczna, sprawiają że jest to bardzo chętnie badana grupa społeczna. Szczecinecka wystawa składa się z ciekawych zbiorów własnych- przekazanych przez Dioba Modibo, prezesa stowarzyszenia krzewiącego kulturę Afryki w 2014 roku. Ponad to zaprezentowane zostaną obiekty pochodzące z Muzeum Narodowego w Szczecinie, jest to fragment największej w Polsce kolekcji dogońskiej. Niestety od kilku lat sytuacja polityczna w Republice Mali mocno ograniczyła ruch turystyczne i prowadzone tam badania naukowe. Wystawa bedzie prezentowana w Szczecinku do końca września.