"Poza szlakiem"

Nasza kolejna wystawa czasowa, poświęcona jest architekturze sakralnej północnej części ziemi szczecineckiej. Kościoły i kaplice schowane w niewielkich, oddalonych od głównych szlaków komunikacyjnych miejscach, mówią wiele o ich fundatorach ale też całkiem sporo o tych, którzy obecnie ich użytkują. Co ciekawe, to właśnie lokalna społeczność mocno integruje i identyfikuje się z danym obiektem. Na wystawie zaprezenowane zostały zdjęcia wykonane latem 2023 roku w wybranych lokalizacjach. To pierwsza odsłona tego cyklu i wiele wskazuje na to że w przyszłości będziemy wracać do tego pomysłu, przedstawiając kolejne miejsca. Wystawa ma charakter otwarty i liczymy na uwagi ze strony Zwiedzających. Jeżeli uda się uzyskać finansowanie, fotografie wydamy w formie książkowej i w ten sposób zarejestrujemy obecny stan obiektów saktalnych, swoistych symboli naszego regionu. Uroczyste otwarcie wystawi nastapi w czwartek, 28 września 2023 roku o godzinie 17:00.